Home AKTUALNOŚCI Aktualności BES Express

BES Express

Research In Motion udostępnił BlackBerry Enterprise Server Express, oprogramowanie które bezprzewodowo i za pośrednictwem bezpiecznego połączenia synchronizuje smartfony BlackBerry z systemami Microsoft Exchange.

BES Express (BlackBerry Enterprise Server Express) będzie udostępniane bezpłatnie. Oprogramowanie kierowane jest do sektora małych i średnich firm, dla funkcjonalności usługi BlackBerry Enterprise Server jest atrakcyjna, ale wystarczy im wersja okrojona i ograniczona do maksymalnie 75 użytkowników (tak ja Windows 2008 SBS). Ważne jest też że jest to wersja darmowa którą można zainstalować na nuż posiadanym serwerze pocztowym exchange.


BlackBerry Enterprise Server Express współpracuje z Microsoft Exchange 2003,2007 i najnowszym 2010. Może też być instalowany w Microsoft Windows Small Business Server 2008 (Exchange 2007) i Microsoft Windows Small Business Server 2003 (Exchange 2003). Umożliwia użytkownikom telefonów dostęp do skrzynki mailowej, kalendarza, kontaktów, notatek itp. dzięki technologii push.

BlackBerry Enterprise Server Express można pobrać ze strony producenta www.blackberry.com.